Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-08-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Sprzęt > Testy > Osprzęt > Test: Maska Respro Cinqro

Test: Maska Respro Cinqro

Za oknami szaro, a dni staja się coraz krótsze. Za chwilę z kominów zacznie się dymić, a z powodu deszczu, śniegu i pluchy w mieście pojawi się więcej aut. Chociaż w większych aglomeracjach temat spalin i brudnego powietrza jest zawsze aktualny to jesienią i zimą staje się on szczególnie odczuwalny. Takie powietrze nie zachęca do jazdy rowerem, czy biegania.

Maska Respro

Przez ostatnie dni testowaliśmy produkt, z którym nie straszna jest jazda w korkach, bieganie po zadymionych osiedlach lub uprawianie innych sportów na otwartym powietrzu w warunkach miejskich. Przedmiotem zainteresowania była produkowana w UK profesjonalna, sportowa maska przeciwpyłowa CINQRO firmy Respro.

Budowa

Trzeba przyznać, że maska jest wykonana z najwyższą starannością i dbałością o każdy szczegół. Zrobiona jest z neoprenu o ergonomicznym profilu.

 Maska Respro

Dla zmniejszenia wagi i zwiększenia przepływu powietrza w masce jest wiele otworów, które nie wpływają na kształt maski i filtrację drobin. Szczelne dopasowanie maski z przodu zapewnia elastyczny nylonowy nosek, który można formować do indywidualnego kształtu.

Maska Respro

W newralgicznych miejscach maska posiada wzmocnione szwy. Główną funkcjonalnością Respro jest zatrzymywanie cząstek do wielkości 0.3 mikrona, a jednocześnie niskie opory przepływu powietrza. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wielu technologii w filtrze, miedzy innymi elektrostatycznie naładowanych włókiem, które przyciągają cząsteczki najbardziej niebezpieczne dla zdrowia oraz zatrzymują większość wirusów, bakterii i komórek grzybów.

Maska Respro

Jego sportowe przeznaczenie podkreślają dwa zawory wydechowe Powa Elite, które mają za zadanie szybciej odprowadzać parę wodną, ciepło i dwutlenek węgla. Po ich otwarciu znajdziemy cieńka silikonową membranę, która odpowiada za jednokierunkowe działanie zaworu - czyli wypuszczanie powietrza podczas wydechu.

Maska ResproMaska Respro

W sprzedaży dostępnych jest siedem kolorów: złoty, czarny, srebrny, biały, żółty, różowy i szary- moro.

Użytkowanie

Maskę zapina się z tyłu głowy miękkim rzepem, który zapewnia szeroki zakres regulacji, nie uwiera, nie krępuje ruchów i dobrze przylega do głowy. Kształt maski jest bardzo dobrze zaprojektowany. Umożliwia on szybkie zakładanie i świetne dopasowanie dzięki czemu maska nie zsuwa się podczas aktywności. Wymiana gazów i ciepła zachodzi naprawdę dobrze. Dla porównania podczas lekkiego wysiłku wewnątrz nie czuje się wilgoci. Filtr maski dobrze do niej przylega i nie krępuje ruchu twarzy i ust.

 

Maska Respro


Prosto i bezproblemowo można wymienić filtr, który swoje walory zachowuje do koło 6 tygodni. W zestawie znajdują się dwa filtry. Zamontowany filtr submikronowy doskonale filtruje cząstki stałe. Drugi to filtr kombinacyjny: submikronowy oraz wykorzystujący węgiel aktywny. Zapasowy filtr został początkowo opracowany przez Brytyjskie Ministerstwo Obrony do użytku w ochronie przed substancjami chemicznymi i bakteriami w czasie wojny co gwarantuje jego skuteczność.

Zwrócono również uwagę na to, aby para wodna nie zostawała na goglach lub okularach.  W rzeczywistości dopiero przy bardzo dużym wysiłku skropliło się trochę pary ale nie udało się doprowadzić do braku widoczności. Jak powiedział nam przedstawiciel producenta: "Zawory można też przekręcić tak aby powietrze wychodziło w bok wtedy nie będzie problemu parujących okularów".

Maska po upraniu (oczywiście bez filtra) nie zmieniła się. Według producenta maska znajduje zastosowanie zarówno latem, jak i zimą. Letnie warunki zasymulowaliśmy na sali gimnastycznej. Podczas gry w piłkę halową oddycha się w niej dobrze, a agresywny wygląd straszy przeciwnika.

Inne maski Respro

Testowaliśmy najwyższy dostępny model maski w ofercie firmy Respro: Cinqro oraz Sportsta, który jest także jest modelem polecanym do aktywności sportowej. W sumie w ofercie firmy znajdziemy aż 8 modeli masek - to duży plus. Jednak planując używanie jej na rowerze, czy podczas innej intensywnej aktywności fizycznej, powinniśmy się skupić tylko na modelach posiadających zawory Powa Elite i Powa. Czyli będą to modele:

  • .Respro Sportsa
  • .Respro Ultralight
  • .Respro Cinqro

Cinqro i Ultralight to prawie identyczne maski, tylko ta druga jest przeznaczona na warunki gorące (lato). Cinqro w odróżnieniu od Sportsai Ultralight posiada dodatkowo filtr gazów organicznych oraz filtr spalin.

Maska Respro Sportsa

Podsumowanie

Maska Respro Cinqro to solidnie wykonany produkt. Nadaje się do użytku zarówno w ciepłe, jak i zimne dni. Dobrze przylega do twarzy i nie krepuje ruchów. Użycie zaawansowanych technologicznie filtrów skutecznie chroni przed zanieczyszczeniami, które unoszą się w miejskim powietrzu. Maska odznacza się niskimi oporami podczas oddychania, dzięki zastosowaniu zaworów Powa Elite. Uwagę przykuwa również ciekawy wygląd i kolorystyka. Podczas testu trudno było znaleźć wady produktu.

Maska Respro

Zalety

  • Perfekcyjne wykonanie
  • Niskie opory podczas oddychania
  • Doskonała ochrona przed zanieczyszczeniami
  • Brak skraplania się pary wodnej wewnątrz podczas wysiłku
  • Ciekawy wygląd i kolorystyka
  • Bardzo dobre dopasowanie, lekkość i funkcjonalność w użytkowaniu

Wady

  • Cena

Specyfikacja

 

nazwa Cinqro 
producent  Respro
filtry

Hepa type

D.A.C.C./ Hepa type

zawory

Powa Elite

materiał

nylon

cena 289 zł

Producent:

Maska Respro Sportsa

 

Maska Respro SportsaMaska ResproMaska ResproMaska ResproMaska ResproMaska Respro

Wojtek Wojtak

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2021-02-24 04:17 anonim |
what is chloroquine <a href=https://chloroquineorigin.com/#>chloroquine new zealand</a> is chloroquine available over the counter
2021-03-29 13:46 anonim |
Medication prescribing information. Long-Term Effects.
<a href="https://toplyrica.top">buy lyrica lyrica over the counter online</a> in US
Some news about medicines. Get information here.

http://pups.sumy.ua/progulochnaya-kolyaska-quatro-fifi-kvatro-fifi.html All news about medication. http://www.j423.com.br/produto/DVD--Tabern%E1culo.html#reviews Best what you want to know about meds. https://pendrivemusical.com/net/produtos/Discografia-completa-Genesis-e-Phil-Colins.html#reviews Everything what you want to know about drugs. e38f9eb
Liczba pozycji:
1 2