Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Sprzęt > Testy > Osprzęt > Test: Torebka podsiodłowa Kross Large Strap 400

Test: Torebka podsiodłowa Kross Large Strap 400

Torebka podsiodłowa to bardzo praktyczne miejsce na trzymanie podstawowych narzędzi do naprawy roweru: zapasowej dętki, zestawu kluczy (multitool), łyżek, łatek oraz ewentualnie pompki. Od polskiego producenta - firmy Kross otrzymaliśmy do testów torebkę Kross Large Strap 400.

Torebka podsiodłowa Kross Large Strap 400Budowa

Torebka jest wykonana z dwóch rodzajów materiałów - górna część z tekstylnego z charakterystycznym wzorkiem plastra miodu, a dolna z gumowanego. Domyślamy się, że intencją producenta było lepsze zabezpieczenie dolnej części torebki - narażonej na błoto i wodę wydostającą się z tylego koła.

 

Torebka podsiodłowa Kross Large Strap 400

Torebka podsiodłowa Kross Large Strap 400

Mimo, że na stronie WWW producenta znajdziemy informację:

Dodatki: taśma odblaskowa,

 

To tych pasków odblaskowych nie ma. Ani z boku, ani z tyłu. A przydały by się...

Na tylnych drzwiach znajduje się gumowy - bardzo ładny - pasek, który służy do zamocowania tylnej lampki (która musi posiadać zaczep "do paska").

Torebka podsiodłowa Kross Large Strap 400

Mocowane torebki pod siodełko

System montażu jest bardzo prosty, żeby nie powiedzieć - prymitywny. Jeden pasek zamykany klamrą obejmuje torebkę w połowie długości i umożliwia przymocowanie do prętów siodełka. Drugi - na rzepa - zaczepiony na końcu torby mocuje ją do sztycy podsiodłowej.

Torebka podsiodłowa Kross Large Strap 400

Użytkowanie

Torebka jest zamykana i otwierana za pomocą zamka błyskawicznego uszczelnianego kołnierzem z tkaniny gumowanej. Dobrym pomysłem jest ogranicznik otwarcia drzwi - uniemożliwia on zupełne otwarcie klapki, tak aby przypadkowo narzędzia nie wysypały się na zewnątrz. Tylko nieco utrudnia to wkładanie narzędzi do środka.

Torebka podsiodłowa Kross Large Strap 400

Large Strap 400 jest dosyć długą torebką, dlatego w naszym przypadku lepiej było dętkę zwinąć tak, aby miała właśnie bardziej podłużny kształt. Do torebki włożyliśmy:

  • zapasową dętke 26"
  • mikropompkę Crank Brothers Power Pump 145 mm
  • dwie łyżki do zdejmowania opon
  • multitool Kross Crucial-11 (11 funkcyjny)
  • zapasowe łatki samoprzylepne Park-Tool GP-2

Torebka podsiodłowa Kross Large Strap 400

Torebka podsiodłowa Kross Large Strap 400

Torebka ma długość zewnętrzną wynoszącą 17 cm, jednak istotniejsza jest długość wewnętrzna, która wynosi około 15 cm. Ten parametr ma znaczenie dla osób, które lubią pompkę trzymać właśnie w tym miejscu. Jak sprawdziliśmy - do Large Strap 400 powinna się zmieścić pompka o maksymalnej długości około 16 cm.

Jak widać na zdjęciach - zamek torebki jest położony blisko brzegu siodełka, co nieco utrudniało otwarcie  torebki. Jednak nie w każdym przypadku tak będzie - zależy to od długości siodełka i jego położenia w poziomie.

Torebka podsiodłowa Kross Large Strap 400

 

Podsumowanie

Rowerzyści dzielą się na tych co posiadają minipomkę, która można włożyć do torebeczki i na tych (zdecydowana większość), którzy pompkę wożą w innym miejscu (przytwierdzają do ramy, wkładają do kieszeni kolarskiej bluzy lub po prostu do plecaka/camelbaga). Dla tej większości torebką sprawdzi się doskonale - do torebki wejdzie zapasowa dętka, multitool, łyżki, łatki a dodatkowo, bez większych problemów: rękawiczki, mały bank energii do smartfona, czy tylna lampka. 

Natomiast ci, którzy lubią prostotę i minimalizm i mikropompkę wkładają do torebki muszą się liczyć, że torebka będzie wypełniona "po brzeg" i np. awaryjnego batonu energetycznego już tam nie wcisną.

Jeśli chodzi o cenę - jest ona porównywalna z innymi torebkami podobnej klasy.

Zalety

  • ładny i nowoczesny wygląd

Wady

  • brak odblasków

Specyfikacja

  
nazwa  Large Strap 400
producent Kross
ilość punktów montażu 2
materiał poliester 210 denier 
możliwość zamontowania tylnej lampki tak
odblaski brak
waga 120 g
wymiary 17 x 8 x 10 cm 
cena  63 zł

 

Torebka podsiodłowa Kross Large Strap 400Torebka podsiodłowa Kross Large Strap 400
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!