Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Sprzęt > Testy > Osprzęt > Test: Torebka rowerowej KLS Radian

Test: Torebka rowerowej KLS Radian

Trudno w dzisiejszych czasach ruszyć się z domu bez telefonu, kluczy, portfela i dokumentów. Podczas przejażdżki rowerowej, w chwili energetycznego kryzysu zbawienny okazuje się zgnieciony baton lub kawałek czekolady. Nie zapominajmy również o zapasowej dętce i podstawowych kluczach. Zawsze może się przydać lekka kurtka od deszczu. Lista rzeczy, które zabieramy ze sobą nawet na krótki wypad robi się całkiem spora. Oczywiście nasuwa się pytanie, gdzie to wszystko spakować nie montując bagażnika i sakw? Rozwiązań jest dużo. Do dyspozycji mamy: kieszonki w koszulce kolarskiej na plecach, torebki podsiodłowe, torebki na kierownice, torebki na ramę, plecaki. Każdy sposób ma swoje plusy i minusy.

Przedstawiamy test jednego z dostępnych na rynku rozwiązań - torebkę Kellys KLS Radian zakładaną na górną rurę ramy ze specjalną kieszenią umożliwiającą obsługę smartfonu.

Na początku suche dane. Wymiary torebki to 18x9x10cm. Jej pojemność wynosi około 1,5l,  waga 110 g, a cena około 55 zł.

Torebka rowerowa KLS Radian

Przejdźmy do zaprezentowania funkcjonalności i użyteczności. Do roweru torebkę mocuje się trzema rzepami: dwa wokół górnej rury ramy, a trzeci dookoła rury sterowej pod mostkiem. Takie rozwiązanie sprawia, że torebka trzyma się pewnie nawet po całodziennej jeździe. Górna klapa zamykana jest na zamek błyskawiczny z dwoma suwakami i bez problemu można ją otworzyć jedną ręką nawet w trakcie jazdy, bez zgubienia zawartości.

Torebka rowerowa KLS Radian

Szybki dostęp bez konieczności schodzenia z roweru z pewnością jest atutem takiego rozwiązania. Dno i boki są wyłożone miękką pianką co zapobiega obijaniu się przedmiotów o ramę. W środku dodatkowa kieszonka z siatki oraz karabińczyk zapobiegają mieszaniu się drobnych przedmiotów.

Torebka rowerowa KLS Radian

Kolejną cechą testowanego akcesorium jest kieszeń w klapie dedykowana specjalnie dla urządzeń z dotykowym wyświetlaczem. Dostęp do niej jest od środka telefonu. Rzep oraz gumowy pasek dobrze zabezpieczają telefon przed przesuwaniem się podczas jazdy.

Torebka rowerowa KLS Radian

Przeźroczysta klapa faktycznie dobrze działa z dotykowymi ekranami. Niestety nie wciśniemy do niej nic większego, niż urządzenie o wymiarach 150 x 75mm (ok 4,2"). To stanowczo za mało jak na współczesne standardy - smartfon Samsung S2 czy Apple 4s i 5s zmieści się, ale dla właścicieli Samsungów S5, S6, czy Apple 6s  torebka będzie bezużyteczna.

Niewątpliwie prezentowane rozwiązanie z łatwością umożliwia korzystanie z aplikacji GPS lub map wyświetlanych na telefonie. Obserwowanie ekranu będzie jednak utrudnione w słoneczne dni ponieważ klapa wykonana jest z bardzo błyszczącego i marszczącego się materiału.

Torebka rowerowa KLS Radian

Zabierając elektronikę w teren zawsze musimy się liczyć z deszczem, kurzem i błotem. Nasz telefon w klapie testowanego modelu będzie dobrze chroniony przed zabrudzeniami, ale niestety nie przed deszczem. Szwy w górnej i dolnej części przeźroczystej kieszeni po 10 sekundach pod delikatnym prysznicem przepuszczały wodę. W rzeczywistych warunkach woda zbierała się w zagłębieniach i również torebka przemakała. Przydałby się zwijany pokrowiec albo podklejane szwy.

Lista przedmiotów, które za jednym razem udało się spakować do torebki:

klucze, telefon, dokumenty i pieniądze, dętka, łyżki do opon, scyzoryk, składane klucze, kurtka od deszczu, chusteczki higieniczne.

Torebka rowerowa KLS Radian

Testowana torebka KLS Radian jest rozwiązaniem umożliwiającym zabranie wielu drobiazgów, korzystanie z nawigacji, obsługę urządzenia z dotykowym ekranem oraz dostęp do wnętrza podczas jazdy. Używając tego modelu w czasie deszczu lepiej schować telefon do worka. Prezentowane rozwiązanie nie koliduje z linkami przerzutki i hamulców i trzyma się stabilnie. Warto pamiętać, aby pod torebką nie było błota lub piasku, które łatwo mogą porysować lakier. Przed zakupem dobrze jest przymierzyć torebkę szczególnie, gdy mamy grube rury i łączenia przy główce sterowej. W przypadku krótkich ram, takie rozwiązanie może przeszkadzać podczas zatrzymywania się.

Zalety

  • duża pojemność
  • wygodne mocowanie do ramy
  • wygodne otwieranie i zamykanie torebki

Wady

  • brak wodoszczelności
  • dostosowana do smartfonów o rozmiarach maksymalnie do 4,2"
  • utrudnione używanie telefonu podczas słonecznego dnia

 

Torebka rowerowa KLS RadianTorebka rowerowa KLS RadianTorebka rowerowa KLS RadianTorebka rowerowa KLS Radian

Wojtek Wojtak

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2016-09-19 17:02 anonim | Torebka na smartfona
Znacznie lepszym rozwiązaniem od KLS Radian jest torebka Zefal Z Console Front Pack w wersji L na smartfona ponad 5 calowego.
2017-03-20 01:21 anonim | Mam KLS radian...
i mam kilka uwag. Wciskam w niego regularnie samsunga A5 o ekranie 5 cali i mieści się, chociaż "na styk". W takim rozmiarze telefonu zabezpieczenia kieszeni na to urządzenie są aż za dobre i ciężko wsadzić i wyjąć telefon np. w rękawiczkach, ale jednak da się używać i nie przeszkadza mi to specjalnie.
Po drugie, objętość to z pewnością mniej, niż 1,5 litra, trudno powiedzieć, ile, ale mniej. Trzeba wziąć pod uwagę, że aby torebunia nie machała się, trzeba ją dość mocno docisnąć rzepem do rury górnej (góry rurnej, jak wolą niektórzy :) ), co zmniejsza objętość - rura wypycha do środka dno torebki.
Po trzecie - może nie jest wodoodporna i wodoszczelna, ale jest na pewno "deszczoodporna" - używam intensywnie od roku, w różnych warunkach, i nie miałem nigdy problemu z wodą czy wilgocią w środku.
Pozdrawiam - TM
2020-05-11 02:52 anonim |
http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxicillin Without Prescription <a href="http://mewkid.net/when-is-xaxlop/">Amoxil</a> esy.ylmm.wrower.pl.pup.kw http://mewkid.net/when-is-xaxlop/