Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Sprzęt > Testy > Osprzęt > Test: Uchwyt na smartfona Kellys Navigator

Test: Uchwyt na smartfona Kellys Navigator

Kellys Navigator - Uchwyt na smartfonaJeszcze do niedawna jednym z pierwszych dodatków, które kupował właściciel roweru był licznik rowerowy. Obecnie jego miejsce na kierownicy coraz częściej zajmuje jego następca - smartfon. W odróżnieniu od komputerka rowerowego telefony - choćby najlepsze nie są oferowane w zestawach z uchwytami. Jeśli chcemy więc mieć pod ręką aplikacje typu Endomondo, czy Google Maps musimy zaopatrzyć się w rowerowy uchwyt na smartfona - na przykład naszego słowackiego sąsiada firmy Kellys.

(full) Kellys Navigator - Uchwyt na smartfona-2014_kellys_navigator_09.jpg

Budowa

Kellys Navigator składa się z dwóch części - obejmy z zatrzaskiem mocowanej do kierownicy oraz właściwego uchwytu obejmującego telefon i "wklikiwanego" do obejmy. Telefon jest obejmowany na dłuższym boku przez dwa ramiona wyściełane miękką pianką. Na krótszych bokach jest blokowany małymi wypustkami - w tym jednym regulowanym. Zapewnia to w sumie czteropunktowe mocowanie urządzenia do uchwytu

Kellys Navigator - Uchwyt na smartfonaKellys Navigator - Uchwyt na smartfonaKellys Navigator - Uchwyt na smartfona

Obsługa uchwytu

Przed pierwszym użyciem uchwytu musimy go dopasować do do naszego telefonu. Jest to o tyle istotne, że różne modele mają w różnych miejscach przyciski - np. włączania czy głośności. Mamy dwie możliwości montażu różniące się o 180°. Najlepiej włożyć telefon najpierw tak, jak to przewidział producent - czyli aby wysuwany ogranicznik znalazł się na dole. Upewniamy się że boczne łapki są maksymalnie rozsunięte (przycisk do ich zwalniania jest teraz w górnej części uchwytu), wkładamy lub wsuwamy telefon oraz zaciskamy kciukiem i palcem wskazującym boczne uchwyty. Sprawdzamy czy nie blokują one jakiś klawiszy na bocznej ściance telefonu. Jeśli nie - to dostosowujmy jeszcze znajdujący się teraz na dole wysuwany ogranicznik i telefon siedzi pewnie w uchwycie.

Kellys Navigator - Uchwyt na smartfonaKellys Navigator - Uchwyt na smartfonaKellys Navigator - Uchwyt na smartfona

Nasz telefon testowy

W przypadku naszego telefonu testowego - Samsung Galaxy S2 okazało się, że lepiej cały uchwyt obrócić o 180° tak aby wysuwany ogranicznik znajdował się w górnej części ekranu. W takim położeniu przyciski regulacji głośności i wyłącznik nie są blokowane przez obejmy. Co istotnie telefon używamy w gumowanym pokrowcu - co nie było problemem w montażu do Kellys Navigatora.

Kellys Navigator - Uchwyt na smartfonaKellys Navigator - Uchwyt na smartfonaKellys Navigator - Uchwyt na smartfona

Montaż obejmy

Teraz przystępujemy do montażu obejmy na kierownicę. Jest ona jest identyczna jak ta stosowana często w lampkach rowerowych. Wykonana z tworzywa sztucznego z gumowym paskiem do kierownic o mniejszej średnicy. Montowanie obejmy ułatwia konstrukcja zamykania - nie musimy do końca wykręcać śruby z gniazda, a tylko na tyle aby drugi koniec obejmy wsunął się pod główkę.

Możliwość obrotu obejmy o 360°

Gniazdo zatrzasku na uchwycie posiada możliwość obrotu - musimy w tym celu poluzować specjalną śrubę, przekręcić gniazdo i dokręcić śrubę. W ten sposób telefon możemy np ustawić pod odpowiednim kątem w przypadku zamocowania obejmy z zgięciu kierownicy, lub zmienić jego orientację z poziomej na pionową.

Kellys Navigator - Uchwyt na smartfonaKellys Navigator - Uchwyt na smartfonaKellys Navigator - Uchwyt na smartfona

Zakładamy i zdejmujemy telefon

Po pierwszym ustaleniu jak mocować telefon dalsze jego użytkowanie jest już proste - wystarczy poluzować boczne obejmy, wsunąć telefon i jednym ruchem palców zacisnąć boczne łapki. Teraz uchwyt razem z telefonem musimy zapiąć do obejmy na kierownicy. Aby z kolei wyjąć telefon z uchwytem musimy zwolnić blokadę - naciskając przyciski na uchwycie (zdjęcie poniżej).

Kellys Navigator - Uchwyt na smartfona

Jak z opisu wynika - jeśli chcemy zdjąć telefon z roweru - możemy to zrobić wysuwając go z łapek uchwytu, lub wyklikując cały uchwyt z telefonem z obejmy.

Jedynie do czego się możemy przyczepić, to fakt że nie da się w prosty sposób - bez użycia narzędzi przestawić telefonu do pozycji poziomej (i odwrotnie).

Z racji konstrukcji uchwyt oczywiście nie zapewnia nam ochrony przed deszczem.

Podsumowanie

Na początku mieliśmy obawy, że wykonany z tworzywa sztucznego uchwyt nie wytrzyma trudów podróży po polskich wertepach. Nie sprawdziły się one jednak, a Kellys Navigator świetnie się sprawdził w czasie wycieczek rowerowych - nawet po bezdrożach. Zakładanie i zdejmowanie telefonu jest proste i przebiega bezproblemowo.

Dużą zaletą jest niska cena - 35 zł to naprawdę niewiele jak za taki pomocny gadżet.

Zalety

  • Ergonomia użytkowania
  • Niska cena

Wady

  • Brak zabezpieczenia smartfonu przed deszczem
  • Konieczność użycia śrubokręta, aby zmienić orientacje telefonu (poziomo-pionowo)

Specyfikacja

  
nazwa  Navigator
producent  Kellys
waga  
wymiary
)w stanie złozonym)
 65 mm x 120 mm
minimalny rozmiar telefonu
(nasz pomiar)
 60 mm x 110 mm
maksymalny rozmiar telefonu
(nasz pomiar)
 72 mm x 126 mm
montaż bez użycia narzędzi tak
możliwość montażu telefonu
w pionie i poziomie
tak
cena  34,90 zł

 

Kellys Navigator - Uchwyt na smartfonaKellys Navigator - Uchwyt na smartfonaKellys Navigator - Uchwyt na smartfonaKellys Navigator - Uchwyt na smartfonaKellys Navigator - Uchwyt na smartfona

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2015-08-01 08:34 anonim | popsulo się :-)
niestety rozleciało mi sę to ustrojstwo podczas upadku roweru. czy można dostać jakies elementy do wymiany ?
2015-10-15 00:08 anonim | Samochodowy uchwyt do smartfona
Nigdy w życiu nie zamontowałbym smartfona na samochodowym uchwycie który dla chęci zarobku został nazwany rowerowym. Co z tego, że smartfon jest zamocowany po bokach a od góry? Idę o zakład, że pierwszy zjazd ze ścieżki na asfalt spowodowałby wypadnięcie telefonu na glebę. Ktoś kto robi taki test chyba nigdy nie jeździł ze smartfonem na rowerze. Najlepsze są pokrowce typu zamkniętego.
2018-09-02 13:53 anonim | uchwyt navigator
Jestem posiadaczem niniejszego uchwytu na smartfona od ponad miesiąca. Niestety nie sprawdza się ani na rowerze szosowym ani na crossowym. Jedyna i bardzo duża wada to to, że telefon pod wpływam drgań na szosie przesuwa się a w terenie cały uchwyt potrafi poluzować się opaść pod spód kierownicy. Nawet montaż w taki sposób alby smartfon z uchwytem opierał się na mostku nie daje rezultatu!
Jak dla mnie to po prostu BUBEL !!!
NIE POLECAM !
Fabian
2018-12-07 02:37 anonim |
<a href=http://bit.ly/baby-hot>Do you like to spend time on the Internet? It means yours.</a>
2019-01-22 18:27 anonim |
Клуб #RAZBOGATEI - ВЫПЛАЧИВАЕТ ИСПРАВНО

https://razbogatei.com/p/esif22

НЕ УПУСТИ ШАНС РАЗБОГАТЕТЬ НА 7 000 000 ?
СТУДЕНТ ВХОД 100 РУБЛЕЙ ВЫХОД - 699 600 ?
СТАЖЁР ВХОД 200 РУБЛЕЙ ВЫХОД - 1 399 200 ?
МЕНЕДЖЕР ВХОД 300 РУБЛЕЙ ВЫХОД - 2 098 800 ?
ДИРЕКТОР ВХОД 400 РУБЛЕЙ ВЫХОД - 2 798 400 ?
НОВЫЙ ТАРИФ "БОСС" ВХОД 1500 РУБЛЕЙ ВЫХОД - 7 000 000 ?

ПАССИВНЫЙ ЗАРАБОТОК - "приглашать" и пр. никого не надо!!!

Не Обязательно Быть Умнее Других - Надо Стараться Быть Раньше Многих!!!
*Проекту ВСЕГО несколько дней!* Мы - первые по подключениям!!!
Успей вступить в первых рядах на самой верхушке!

_______________________

Регистрация, Активация https://razbogatei.com/p/esif22

#млм #работанадому #бизнесонлайн #зароботоквсети #РЕФЕРАЛЫ